יום ראשון , ספטמבר 15 2019
ראשי | מדריכים | איך להתאים תאורה ואוורור לחדר הגידול שלכם?

איך להתאים תאורה ואוורור לחדר הגידול שלכם?

יש לכם חלל שהייתם רוצים להפוך לחדר גידול? רוצים לדעת איזו ציוד מתאים לגודל החלל שלכם? הכנו לכם מספר דוגמאות של חדרי גידול בגדלים שונים. מגידול במארז מחשב ועד חלל גידול גדול במיוחד.

חדר גידול מיקרו/מארז מחשב

מהו גידול מיקרו? גידול מיקרו הוא גידול בחלל מאד קטן ונמוך. החלל יכול להיות ארון או ארונית קטנה ובהרבה מקרים גם מארז מחשב. גידול במארז מחשב פופולרי מאד בגלל העובדה שהמצאות מארז עם רעש מאווררים שעובדים קיים כמעט בכל בית ואינו נראה חשוד כלל.

גודל החלל: חללים קטנים במיוחד בגובה של עד 50 ס"מ, רוחב עד 70 ס"מ ועומק עד 30 ס"מ.

מספר הצמחים: מספר הצמחים תלוי בגודל המארז. בדרך כלל במארז מחשב ניתן לגדל שניים עד שלושה צמחים בעציצים בנפח ליטר וחצי עד שלושה ליטר.

התאורה המתאימה: שלוש נורות CFL בהספק של 35W/45W יספקו עצמת אור מספקת לשטח הגידול הקטן. לתקופת הצמיחה יש להתקין נורות המייצרות אור לבן 6500K ובתקופת הפריחה יש להחליף את הנורות לנורות המייצרות צבע צהוב 2700K.

האוורור המתאים: שני מאווררי מחשב 12V- אחד להכנסת אוויר ואחד להוצאת אוויר.

דגשים: גם כשמגדלים מספר נמוך של צמחים קטנים עלולים להיווצר ריחות בתקופת הפריחה ולכם מומלץ לרכוש מטהר אוויר או ג'ל לנטרול ריחות למקרה שבו נוצר ריח.

גידול במארז מחשב

חדר גידול קומפקטי עם תאורת CFL

חדר גידול עם תאורת CFL יתאים לגידול בחללים שאמנם גדולים יותר ממארז של מחשב אבל עדיין נמוכים מדי להתקנה של נורת נל"ג. הגובה בחדר גידול כזה יאפשר גידול של צמחים גדולים וגבוהים יותר וגם להניב יבול גדול יותר מחדר גידול מיקרו.

גודל החלל: גובה החלל לחדר גידול קומפקטי הוא מטר עד 120 ס"מ. רוחב 50 ס"מ ועומק 50 עד 70 ס"מ.

מספר הצמחים: שניים עד ארבעה צמחים בעציצים בנפח ארבעה או שישה ליטר.

התאורה המתאימה: 4-5 נורות CFL בהספק של 65W. לתקופת הצמיחה יש להתקין נורות המייצרות אור לבן 6500K ובתקופת הפריחה יש להחליף את הנורות לנורות המייצרות צבע צהוב 2700K.

האוורור המתאים: 2 וונטות בהספק של 70 מק"ש עד 150 מק"ש. ונטה אחת להוצאת אוויר ושנייה להכנסת אוויר לחלל הגידול.

דגשים: גם כשמגדלים מספר נמוך של צמחים קטנים עלולים להיווצר ריחות בתקופת הפריחה ולכם מומלץ לרכוש מטהר אוויר או ג'ל לנטרול ריחות למקרה שבו נוצר ריח.

גידול CFL

חדר גידול קטן עם תאורת נל"ג

גידול בנורת נל"ג (נתרן לחץ גבוה) אמנם מצריך חלל גידול גדול יותר מנורות CFL בעיקר בגלל שיש להרחיק את המנורה מהצמחים כדי שלא ישרפו מהחום הגבוה.

גודל החלל: לגידול בנורת נל"ג בהספק של 150W- 250W נדרש גובה מינימלי של 120 ס"מ. רוחב 70 ס"מ ועומק 60-70 ס"מ.

מספר הצמחים: שטח הכיסוי מאפשר גידול של ארבעה/חמישה צמחים בעציצים בנפח של שישה ליטר או לחלופין שלושה צמחים גדולים יותר בעציצים בנפח 10 ליטר.

התאורה המתאימה: התאורה המתאימה לחלל היא נורת נל"ג בהספק של 250W.

האוורור המתאים: נורת הנל"ג יוצרת טמפרטורה גבוהה בחדר הגידול ביחס לנורות CFL ולכן כבר מומלץ להתקין מפוח בהספק של 150 מק"ש. שימוש במפוח יאפשר גם חיבור של פילטר פחם כאשר יווצרו ריחות בפריחה.

גידול נלג קומפקטי

אולי יעניין אותך גם

סקירת מוצר- מסיר לחות DEUMIDO 20 תוצרת VORTICE

סופח לחות ביתי (שנקרא קולט לחות/מוריד לחות/יבשן לחות/מסיר לחות) הוא מכשיר אשר מפחית את רמת …

כתיבת תגובה

Call Now Button