יום ראשון , ספטמבר 15 2019
ראשי | מדריכים | מדריך- איך לבנות ארון גידול בפחות מ-1,000 ₪

מדריך- איך לבנות ארון גידול בפחות מ-1,000 ₪

בניית חדר גידול יכולה לעלות אלפי שקלים אבל אם אתם ממש לחוצים בארנק ועדיין רוצים לגדל המדריך הזה בשבילכם- כך תיבנו ארון גידול בפחות מ-1,000 ₪

דגשים

בחדר הגידול המוצע אין פתרון לסינון ריחות. סינון ריחות יעיל ידרוש התקנת מפוח ופילטר פחם.
רשימת הציוד במדריך מתאימה לבניית חדר גידול קומפקטי לשניים עד ארבעה עציצים קטנים.

ארון גידול 0-395 ₪

עלות ארון הגידול היא מאד משמעותית בבניית חדר הגידול. הפתרון הזול ביותר וגם זה שיטמע בצורה הכי טבעית הוא ארון הבגדים שלכם. לטובת חלל הגידול אין צורך לפנות ארון שלם אלא רק חלק ממנו שיוקצה לגידול. החיסרון הוא שיש לפתוח חורי אוורור בארון על מנת להתקין וונטות או מפוחים להחלפת האוויר בארון הגידול.
אם יש ארון פנוי בבית או שהצלחתם למצוא אחד שנזרק לאשפה אז מצוין אם לא אז טווח המחירים לארון קטן נע בין 289 ₪ לארון כתר פלסטיק עד-395 ₪ לארון עץ איקאה בסיסי.

תאורה 450-599 ₪

סוג התאורה לארון גידול קטן יכול להיות תאורת CFL או נורת נל"ג בהספק של 250W. אם נבחר בתאורת CFL אז יש צורך בשני סטים של נורות. נורות 6500K לשלב הצמיחה ונורות 2700K לשלב הפריחה. נורות ה- CFL אמנם מייצרות פחות חום אולם הן חלשות יותר בהשוואה לנורת הנל"ג בהספק של 250W. טווח המחירים לארבע נורות CFL בהספק של 50W לצמיחה וארבע נורות בהספק של 50W לפריחה פלוס כבלים ובתי נורה יעלה בסביבות 450 ₪ ולעומת זאת ערכת תאורה 250W עם מנורה משולבת שמתאימה לכל מחזור הגידול מתחיל מ- 599 ₪ בחנויות ההידרו.

אוורור 138-198 ₪

אין ספק שפתרון האוורור האידאלי להחלפת האוויר בארון הגידול יהיה מפוח אך מאחר והמטרה היא לחסוך בחרנו בפתרון אוורור זול משמעותית והוא התקנת שתי וונטות- אחת להכנסת אוויר לתוך ארון הגידול ואחת להוצאת אוויר מארון הגידול. את הוונטה המכניסה יש להתקין בחלק התחתון של הארון ואת הוונטה המוציאה בחלק העליון של הארון.
שתי הוונטות צריכות לפעול גם בשעות האור וגם בשעות החושך על מנת לבצע החלפה יעילה של אוויר בארון וגם על מנת לפנות אוויר חם שיוצרת הנורה מתוך הארון. טווח המחירים לוונטה אחת בקוטר 4 אינצ' נע בין 60 ₪ עד 99 ₪.

עציצים 0-48 ₪

כל כלי פלסטיק בנפח של 6 ליטר עד 12 ליטר יתאים להיות עציץ לארון הגידול. מחיר עציץ עגול נע בין שקלים בודדים בכל משתלה ועד ל-13 ₪ לעציץ מרובע בנפח 6 ליטר בחנויות ההידרו. בכל אחד מהמקרים רצוי שלעציץ יהיה חורי ניקוז בתחתית על מנת לנקז היטב עודפי נוזלים בזמן ההשקיה.

חדר גידול CFL
ארון גידול עם תאורת CFL

תערובת גידול 30-55 ₪

תערובת גידול טובה תכיל תוספות כמו פרליט וורמיקוליט אבל מייקרת את התערובת. טווח המחירים לשק בנפח 50 ליטר נע בין 30 ₪ לתערוכת רגילה ממשתלה ועד 55 ₪ לתערובת איכותית בחנויות ההידרו.

דשנים 98-149 ₪

בתערובות הגידול הרגילות שנמכרות במשתלות כבר קיים דשן בפירוק אטי שזה בסדר אבל לא מספיק עבור כל מחזור הגידול ובנוסף אין למגדל שליטה בכמויות הדשן שמתפרק במצע הגידול. מומלץ לרכוש ערכת דישון אורגנית בסיסית בחנויות ההידרו בטווח מחירים של 98 ₪ עד 149 ₪.

אבזור אופציונאלי

למי שירצה לחרוג מעט מעבר לתקציב של 1,000 ₪ ישנם מספר מוצרים שמומלץ להוסיף לארון הגידול:
מד טמפרטורה ולחות- רצוי במיוחד בחודשי הקיץ החמים.
מאוורר קליפס- לסירקולציה של אוויר בחלל בנוסף לוונטה.
ציפוי רפלקטיבי תרמופויל- לקבלת החזר אור מרבי לצמחים.
טיימר אנלוגי (שעון שבת)- לכיבוי והדלקת מערכת התאורה בחלל הגידול בזמנים קבועים.

 

המדריך נכתב באדיבות הידרומרקט- כל הציוד לגידול ביתי.

אולי יעניין אותך גם

סקירת מוצר- מסיר לחות DEUMIDO 20 תוצרת VORTICE

סופח לחות ביתי (שנקרא קולט לחות/מוריד לחות/יבשן לחות/מסיר לחות) הוא מכשיר אשר מפחית את רמת …

כתיבת תגובה

Call Now Button